Make your own free website on Tripod.com
Data 2   Home   2000   2001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010
2001                                                       Index

Contents

1. Schedule


Meet Schedule
Date
Meet/Host
Location
8/31/01
Scrimmage/SMM
Sharpley Field
9/8/01
Holy Cross
Brecknock Park, Camden, DE
9/15/01
Lake Forest Invitational
Killens Pond State Park
9/15/01
Holy Rosary
Bellevue State Park
9/22/01
St. Mary Magdalen
Brandywine Creek State Park
9/29/01
St. Elizabeth
Canby Park
10/6/01
Holy Angels
White Clay Creek State Park
10/13/01
St. Matthew
Banning Park
10/20/01
Corpus Christi
Brandywine Springs Park
10/27/01
CYM Championships
Brandywine Creek State Park
11/3/01
JHS Championships
Lums Pond State Park


 Thirteenth Annual CYM Championships - Brandywine Creek State Park - 10/27/01   Courses: Varsity 2.0 miles, JV 1.1 miles


Time
Varsity Boys
Grd
Tm
#
Time
Varsity Girls
Grd
Tm
12:35.6
Bourke, Christopher
8
SEd
1
14:00.1
Stringham, Maureen
7
CC
13:17.2
Stubbolo, Nick
8
HC
2
14:08.2
White, Cassie
7
SE
13:28.9
Moore, Dave
8
HC
3
14:15.7
Rhoades, Kortney
6
SE
13:46.0
Gimlett, Matt
8
SEd
4
14:19.6
Litchner, Samantha
8
HA
13:48.3
Procopio, Thomas
8
SEd
5
14:21.2
Kubizne, Claire
7
HA
13:52.9
Chafardon, Vincent
8
SE
6
14:30.3
McCartan, Jenna
7
HA
13:58.6
Bourke, Benjamin
6
SEd
7
14:39.3
Gambogi, Gina
6
CC
14:02.9
Kostielney, Spence
7
CC
8
14:44.3
McCaffery, Mary Kate
8
SE
14:09.5
Moore, Chris
8
HC
9
14:45.8
Rhoades, Brittiny
7
SE
14:13.3
Meadows, Adam
8
SMat
10
14:48.0
Ferris, Rebecca
7
SE
14:18.2
Slate, Chris
7
SE
11
14:48.7
Gambogi, Danielle
8
CC
14:29.9
Aunet, Matthew
8
SJB
12
14:52.3
Dietrich, Cassandra
7
HA
14:36.1
Walsh, Brian
6
SE
13
14:53.9
Frydrych, Sarah
6
CC
14:44.0
Feely, Brian
8
HA
14
14:55.6
Hacker, Kasey
8
U
14:44.5
Weigel, Philip
8
IHM
15
14:57.3
Ford, Amanda
7
U
14:45.2
Koppel, Peter
7
SEd
16
15:03.5
Keegan, Bridget
8
CC
14:47.2
Alfree, Rory
8
SE
17
15:06.3
Kaminski, Jessica
7
CC
14:53.2
Scarfo, Marcus
7
SMat
18
15:30.3
Gainey, Megan
7
SE
15:06.5
Collins, Andrew
6
SEd
19
15:34.2
Malseed, Beth
8
IHM
15:08.8
Beatty, Brenden
8
CC
20
15:48.5
Gallagher, Meghan
7
U
15:16.1
Lynch, Andrew
8
HA
21
15:58.2
Sauer, Kirsten
7
U
15:17.6
Behrens, Douglas
8
CC
22
16:02.4
Hyde, Katie
7
U
15:19.0
Kowalko, John
8
HA
23
16:05.3
Hacker, Kimberly
8
U
15:20.9
Liddle, Adam
7
SEd
24
16:05.9
Petrucci, Amanda
7
SE
15:22.5
Ireson, Joshua
8
SEd
25
16:13.3
Maykut, Kathleen
7
SE
15:24.6
Vavala, Andrew
7
SMM
26
16:19.4
Budd, Melissa
8
CC
15:24.9
Przybylek, Matthew
8
CC
27
16:24.5
Flynn, Sara
8
IHM
15:25.3
Schuck, Zachary
8
SJB
28
16:37.8
Hartman, Sarah
7
U
15:26.3
Noelke, Patrick
7
SMM
29
16:41.4
Rafferty, Katherine
7
CC
15:34.8
Farrell, Ryan
8
SJB
30
16:47.7
Coen, Erin
7
SE
Top 3 Boys Teams: 1) SEd 33; 2) SE 78; 3) HC 108
Top 3 Girls teams: 1) SE 52; 2) CC 48; 3) HA 55


Time
JV Boys
Grd
Tm
#
Time
JV Girls
Grd
Tm
07:11.3
Lord, Ryan
6
IHM
1
07:49.6
Morrow, Morgan
5
SE
07:11.6
Carter, Jacob
4
HC
2
08:01.0
Griffith, Lindsay
6
SE
07:41.0
Brady, Luke
6
HA
3
08:16.6
Dalton, Chomin
6
HC
07:52.1
O'Brian, Michael
6
HA
4
08:19.2
Northshield, Megan
4
HC
08:07.8
Phillips, Curtis
6
HC
5
08:20.1
Schweizer, Courtney
5
HA
08:08.2
Skorup, David
6
CC
6
08:24.7
Ianni, Angela
6
U
08:10.9
Muzzi, Justin
5
CC
7
08:25.4
Walsh, Cathy
4
SE
08:11.3
McClory, Sean
6
HA
8
08:26.2
Annone, Arrelle
6
SJB
08:11.6
Buckley, Dillon
5
SEd
9
08:26.8
Barr, Emma
6
HC
08:13.5
Reese, Zack
6
SE
10
08:27.2
Zerbe, Alexandra
5
CC
08:15.1
Ennis, Ryan
6
HA
11
08:28.3
Zukowski, Alison
6
SJB
08:20.7
Greenamoyer, Tim
4
CC
12
08:29.1
Oldham, Katelyn
5
SMat
08:22.7
Durstein, Michael
5
SEd
13
08:35.3
Greenamoyer, Rachael
6
CC
08:29.1
Baroco, Nick
6
HA
14
08:35.7
Kubizne, Margaret
5
HA
08:35.4
Battaglia, Bruno
4
SE
15
08:37.0
Clapp, Alexandra
5
HC
08:40.6
Mey, Bryan
5
CC
16
08:40.1
Stubbolo, Daphne
6
HC
08:43.4
Avena, Jarrett
4
CC
17
08:44.6
Lord, Katelynne
5
HR
08:44.5
Stringham, John
4
CC
18
08:48.7
Brooking, Lauren
5
HA
08:47.4
Jones, Christian
6
SMat
19
08:52.7
McCarthy, Elle
6
SJB
08:48.8
Shell, Benjamin
6
SEd
20
08:54.2
Hill, Abby
6
HC
08:52.4
Ganakis, Steve
4
SE
21
08:56.2
Alpaugh, Sara
5
SMM
08:52.9
Kerrigan, Jake
6
SEd
22
08:59.2
Annone, Alexis
6
SJB
08:56.6
Brothwood-Goldfarb, Alan
6
HA
23
08:59.8
Sauer, Bridget
5
U
08:57.4
Ferris, Greg
4
SE
24
09:00.3
Deless, Alison
4
IHM
09:04.2
Leidig, Farrell
6
SEd
25
09:00.6
Ogden, Jillian
5
SE
09:07.2
Bristow, Matt
6
SEd
26
09:02.8
Furio, Alicia
6
SE
09:14.1
Russomagno, Vincent
5
SEd
27
09:09.8
Thielmann, Alaina
6
CC
09:14.4
Hoffman, Cody
5
SMat
28
09:11.1
DiLiberto, Ashley
5
U
09:16.7
Naughton, Brian
4
HR
29
09:12.2
McCartan, Morgan
4
HA
09:18.1
Zechman, David
4
CC
30
09:12.6
Perrotti, Gabrielle
4
U



13th Annual N5CTA JHS XC Championships - 11/3/01

Lums Pond State Park - 2.46 miles


Time
Varsity Boys, top 30
Grd
Tm
#
Time
Varsity Girls, top 30
Grd
Tm
14:13.2
Bourke, Chris
7
SEd
1
16:14.8
Stringham, Maureen
7
CC
14:14.6
Feeley, Joseph
7
RLC
2
16:22.1
Watson, Megan
8
Ind
14:15.4
Wulff, Kevin
8
WC
3
16:25.6
Irwin, Joni
8
SJA
14:33.1
Stubbolo, Nicholas
8
HC
4
16:35.9
Brousell, Anna
8
DD
14:44.0
Gregory, Eric
7
DD
5
16:37.3
Lichtner, Samantha
8
Ind
14:58.8
Gimlett, Matt
8
SEd
6
16:41.0
Morrow, Morgan
5
SE
15:50.8
Moore, David
8
Fifer
7
16:44.3
White, Cassie
7
SE
15:51.1
Hill, Joshua
8
Ind
8
16:53.1
McCaffery, Mary Kate
8
SE
15:59.1
Matthews, Jordan
6
RLC
9
16:57.0
Kubizne, Claire
7
HA
16:07.0
Carter, Jacob
5
Welch
10
17:09.7
McCartan, Jenna
7
HA
16:08.9
Procopio, Tom
8
SEd
11
17:10.9
Rhoades, Brittiny
7
SE
16:11.4
Melendez, PJ
8
SS
12
17:21.6
Gainey, Megan
7
SE
16:14.7
Platt, Ekundayo
3
Fifer
13
17:26.7
Frydrych, Sarah  
6
CC
16:16.7
Ellis, John
8
Sanf
14
17:29.4
Hacker, Kasey
8
U
16:19.0
Vereen, Daytwain
4
DD
15
17:36.5
Ferris, Rebecca
7
SE
16:20.0
Cox, Donald
6
RLC
16
17:39.6
Rodriguez, Yameliz
7
Fifer
16:26.0
Cushing, Joshua
8
RLC
17
17:41.9
Kaminski, Jessica
7
CC
16:27.5
Platt, Kwasi
6
Fifer
18
17:43.1
Mitchell, Theresa
6
RLC
16:28.8
Moore, Chris
8
HC
19
17:50.8
Griffith, Lindsay
6
SE
16:31.4
Segars, Daniel
8
Ind
20
17:51.4
Hacker, Kim
8
U
16:33.3
Stave, Jon
6
RLC
21
17:52.0
Glidden, Nicole
7
JBM
16:35.3
Slate, Chris
7
SE
22
17:54.2
Rhoades, Kortney
6
SE
16:37.1
Wilson, Kerry
8
JBM
23
17:55.7
Gambogi, Danielle
8
CC
16:50.5
Kostielney, Spencer
7
CC
24
17:57.2
Ford, Amanda
7
U
16:55.2
Weigel, Phillip
8
IHM
25
17:59.3
Sauer, Kirsten
7
U
16:56.6
Behrens, Doug
8
CC
26
18:01.2
Johnson, Ashley
8
Post
16:57.5
Chafardon, Vincent
8
SE
27
18:02.3
Rogers, Ashley
7
JBM
16:58.5
Vinton, Will
8
Ind
28
18:06.8
Malseed, Beth
8
IHM
17:02.3
Smith, Barrett
6
Seaf
29
18:09.8
Keegan, Bridget
8
CC
17:03.2
Walsh, Brian
6
SE
30
18:13.6
Wilson, Andrea
8
JBM


This page last edited 12/2/06 by R. Narvaez. (rinarva@comcast.net)